יום ה NGO העולמי – המגזר השלישי

#worldngoday

מה זה NGO? (ארגון לא ממשלתי)

בכול מדינה יש מספר גופי NGO, החל מארגונים שלא למטרות רווח, ארגונים מקצועיים, פדרציות, לשכות מסחר, ועד לארגוני צדקה מקומיים קטנים, תנועות שורשיות בכול עיר או אזור המייצגות מגוון רחב של אינטרסים, מגזרים ופעילויות. 

כיצד כל זה החל?

ה-27 בפברואר הוא יום ה NGO העולמי, הוא נולד האיחוד האירופי, והוא יציר המחשבה של פילנטרופ צעיר,[ מרכיס ליורס סקדמניס. 

יום ה NGO העולמי הוכר רשמית בפורום התשיעי של הים הבלטי של מועצת מדינות הים הבלטי ביום 17 באפריל 2010. משרד החוץ של פינלנד אירח את אירוע ההכרה ליום ה NGO העולמי  ביום 27 בפברואר 2014, בהלסינקי שבפינלנד. 

מאז שנת 2014, ההכרה ביום ה NGO העולמי התרחבה בצורה משמעותית, והוא נחגג בקהילות שונות, על ידי מנהיגים בינלאומיים, ראשי ערים, חברות וארגונים שונים ברחבי העולם. 

 

יותר מתמיד, נחוצה כיום העבודה העצומה של ה NGO ברחבי העולם. “המועצה האירופית תמשיך לתמוך בהם בביצוע עבודה חיונית זו ללא מורא.”

אורסולה פון דר ליין – נשיאת הנציבות האירופאית

#WORLDNGODAY

כיצד את/ה חוגג/ת את יום ה NGO העולמי?

בשנת 2014 ה 27 בפברואר הפך ליום היסטורי לקהילת ה NGO ברחבי העולם. תאריך לוח השנה הבינלאומי הזה הפך להיות “יום NGO עולמי” ואז הוכתר בפעם הראשונה מבחינה בינלאומית. 

הרעיון האוניברסלי של יום NGO עולמי הינו לחגוג, להנציח ולשתף את ארגוני ה NGO ברחבי העולם ואת האנשים העומדים מאחורי ארגונים אלה והתורמים לחברה במהלכה של כל השנה. 

  • הפצת “יום ה NGO  העולמי” במדיה החברתית
  • ארגון ראיונות וירטואליים עם מנהיגים מקומיים ובינלאומיים באמצעות SKYPE/ZOOM הקלטת הוידאו ושיתופו ב YOUTUBE/VIMEO
  • ארגן את הוועידה הווירטואלית שלך לקראת יום ה NGO העולמי בשנת 2021 – ביום ה NGO העולמי ב ZOOM/SKYPE, הקלט ושתף במדיה החברתית. 
  • ארגון פרס NGO מקומי הינה דרך נפלאה להודות לאנשים הפועלים ב NGO.
  • שתף פעולה עם בתי ספר/אוניברסיטאות בהפעלת סימולציה של אירועי יום NGO עולמי עבור סטודנטים/תלמידים שילמדו על האתגרים במגזר ה NGO.
  • ארגן פעילויות להעלאת המודעות כגון שיתוף הודעות עם הקהילה באמצעים בקוונים, בטלוויזיה, ברדיו, בדפי מידע ועלונים, ובעיתונים מקומיים.

ביום הארגונים הלא ממשלתיים העולמי, הנחוג ביום 27 בפברואר, האיחוד האירופי משבח את התרומה המהותית של ארגונ החברה האזרחיים. 

ז'וזפ בורל, הנציג העליון של האיחוד לענייני חוץ ומדיניות ביטחון

#WORLDNGODAY

כלי שיווק

סֵמֶל- PNG

World NGO Day logo (PNG / Color)

סֵמֶל

World NGO Day logo (PNG / Black&White)

צבעים

World NGO Day color guide & color codes (PDF)

Top
World NGO Day
Top
World NGO Day